Sulfatfri shampoo hvorfor er det godt

Šampon bez sulfátu Proč je to dobré

Šampon bez sulfátu Proč je to dobré

Mnoho šamponů a balzámů obsahuje sírany. Sulfáty jsou levné a efektivní zvlhčující látky, které dávají pěnu, ale pro některé lidi mohou být velmi těžké a nepříjemné. Většina sulfátů obsahuje laurylsulfát sodný (SLS), což je nejvíce dráždivá látka. Sulfáty jsou také k dispozici jako amoniumlaurylsulfát (ALS) a jako laureth sulfát sodný (SLES).

Co je sulfát?

Sulfáty jsou typem chemických látek, které se často používají v šamponu k pěně a čištění vlasů. Mezi nejběžnější sírany patří laurylsulfát sodný (SLS) a sodík laureth sulfát (SLES). Bohužel, tyto drogy mohou být velmi nepříjemné pro pokožku hlavy některých lidí, zejména těch, kteří trpí suchou pokožkou hlavy nebo psoriázou. Sulfáty mohou také vlasy vyschnout, takže se stává kudrnatým a obtížně ovládatelným.

Proč síran -bez šamponu?

Šampon bez sulfátu je dobrý, protože vlasy nevysuší. Sulfáty jsou drsná ingredience, která odstraňuje oleje z vlasů a nechává je suché a poškozené. Šampon bez sulfátu neobsahuje tyto složky, a je proto pro vlasy mnohem mírnější.

Sírany v šamponu

Sulfáty se nacházejí v mnoha běžných šamponech a pomáhají pěny produktu. Mohou však být velmi tvrdé pro vlasové i vlasy a mohou také vlasy vyschnout.

Jeden Šampon s sulfátem Neobsahuje tyto škodlivé ingredience, a proto je pro vaše vlasy mnohem mírnější. Tento typ šamponu nebude pěnou stejně jako běžný šampon, ale to neznamená, že je méně efektivní. Naopak!

Sírany nejen odstraňují povrchní tuky z pokožky hlavy, ale také s sebou berou přírodní oleje. Šampon bez sulfátu proto vyčistí pokožku hlavy jemnějším způsobem, aniž byste vysušili vlasy.

Výhody šamponu bez síranu

Šampon bez sulfátu je dobrý, protože:

1. Je to mírnější směrem k vlasy, a proto je lépe ušetří
2. Nevysuší vlasy
3. Zachovává si přírodní oleje vlasů, které by jinak byly odplaveny
4. Snižuje riziko alergie a podrážděné pokožky hlavy

Nevýhody šamponu bez sulfátu

Nevýhody šamponu bez síranu jsou to, že nalezení dobrého a levného šamponu bez sulfátu může být obtížné. Kromě toho mohou některé šampony bez sulfátu obsahovat látky, které nejsou tak dobré pro vlasy, například Silikon.

Shampon - bez sulfátu - dobrý nápad?

Šampon bez síranu má mnoho výhod. Za prvé, sírany jsou velmi čistící ingredience, takže pokud potřebujete odstranit tuk nebo nečistoty z vašich vlasů, může být nejlepší volbou šampon bez síranu. Kromě toho mohou sírany vyschnout a dráždit vaši pokožku hlavy tak, aby šampon bez síranu mohl být jemnější.

Nakonec mnoho běžných šamponů obsahuje chemikálie, jako jsou parabeny a ftaláty, které mohou mít škodlivé účinky na vaše zdraví. Šampon bez síranu je často bez těchto složek, takže je to zdravější volba.

Komentáře (0)

    Zanechat komentář

    Představení musí být schváleny komentáře