Hvad er fugtighedscreme og Olie hvorfor bruge det?

Co je zvlhčovač a olej, proč jej používat?

Olejový zvlhčovač je krém, který obsahuje oleje, které mohou pomoci zvlhčit vaši pokožku. Olejový zvlhčovač lze použít k zvlhčení suché nebo podrážděné pokožky a lze jej také použít jako ošetření ekzému nebo jiných kožních poruch.

Co je olejový zvlhčovač?

Olejový zvlhčovač je typ zvlhčovače, který místo vody obsahuje olej. Olejový zvlhčovač může být účinnější než běžný zvlhčovač kvůli jeho schopnosti proniknout hluboko do kůže. Většina olejů použitých v těchto krémech jsou rostlinné oleje, jako je kokosový olej nebo jojoba olej.

Výhody a nevýhody

Používání olejového zvlhčovače má mnoho výhod. Olejový zvlhčovač může pomoci udržovat vlhkost v kůži a může také snížit zarudnutí a podráždění. Je zvláště účinná pro suchou nebo citlivou pokožku. Olejový zvlhčovač lze také použít jako přírodní make -up primer nebo nadace.

Nevýhodou použití olejového zvlhčovače spočívají v tom, že nebude tak účinný pro mastný nebo normální typ pleti. Tyto typy pleti však mohou stále používat olejový zvlhčovač, ale je nejlepší použít menší množství nebo zředit krém vodou, aby se zabránilo přebytečnému oleji na kůži.

Jaké složky bych měl hledat?

Je důležité si vybrat olejový zvlhčovač, který obsahuje správné ingredience pro dosažení střechy přání. Některé z nejdůležitějších složek, které je třeba hledat, jsou:

- Arganový olej: Jeden z nejlepších olejů pro zvlhčení a zachování elasticity kůže.

- Jojoba olej: Další fantastický olej pro zvlhčení a zachování elasticity kůže.

- Kokosový olej: A musí mít v jakémkoli zvlhčovacím krému, protože je tak efektivní udržovat vlhkost.

Jak používat olejový zvlhčovač

Zvlhčovač olivového oleje je krém z olivového oleje a vody. Tento typ zvlhčovače je vhodný pro všechny typy pleti a lze jej použít k zvlhčení a ochraně pokožky před škodlivými UV paprsky. Zvlhčovač olivového oleje neobsahuje žádné syntetické složky nebo konzervační látky, a proto je bezpečné pro použití na pokožce.

Chcete -li použít zvlhčovač olivového oleje, nejprve si omyjte obličej teplou vodou, abyste odstranili jakékoli nečistoty. Poté naneste tenkou vrstvu krému na obličej a masírujte ji do kůže. Nechte krém sedět na cca. 15 minut před omytím horkou vodou.

Recepty s olejovým zvlhčovačem

Recepty s olejovým zvlhčovačem

Olejový vlhkost je super krém, který zvlhčuje pokožku. Obsahuje olej, který je dobrý pro vaši pokožku, a zvlhčující ingredience, které mohou udržovat vaši pokožku hydratovanou po delší dobu. Olejový zvlhčovač je obzvláště dobrý pro suchou nebo podrážděnou pokožku. Shromáždil jsem zde několik receptů na olejovou vlhkostní krém, takže můžete vidět, jak snadné je vytvořit si vlastní zvlhčující krém.

Recept 1:

½ šálku ovesné vločky

1 polévková lžící olej (volitelné)

½ šálku mléka

Smíchejte všechny ingredience dohromady v pánvi a vařte při nízkém ohni. Nechte směs a namočte po dobu 5 minut před nanesením na pokožku. Jemně masírujte krém do kůže a nechte ji 10-15 minut, než ji opláchnete teplou vodou. Opakujte 2-3krát týdně pro nejlepší výsledek

Alternativy k olejovému zvlhčovači

Existuje mnoho alternativ k olejovému zvlhčovači, včetně:

Kokosový olej: Kokosový olej obsahuje kyselinu laurovou, což je účinná zvlhčující složka. Díky tomu je dobrá volba pro suchou pokožku.

Shea Butter: Bambucké máslo je bohaté na vitamíny A a E, stejně jako minerální léky, jako je zink a selen. Díky tomu je efektivní zvlhčovat suchou pokožku.

Kakaové máslo: kakaové máslo obsahuje Theobromin, který působí jako přirozený zdroj vlhkosti. Díky tomu je to obzvláště dobré pro suchou pokožku kvůli jeho schopnosti udržovat vlhkost i za nejsušších okolností.

Závěr

Olejový vlhkost je krém, který obsahuje olej, který je dobrý pro zvlhčení kůže. Olejový zvlhčovač může používat každý, ale je obzvláště dobrý pro lidi se suchou pokožkou. Olejový zvlhčovač lze použít ve všech částech těla, ale nejčastějším používáním je na obličeji. Olejový zvlhčovač pracuje tak, že proniká hluboko do kůže a udržuje ho po celý den vlhké.

Komentáře (0)

    Zanechat komentář

    Představení musí být schváleny komentáře